Polsko-niemiecka wymiana w Krzyżowej

Od 4 do 8 grudnia grupa naszych uczniów została zaproszona do udziału w polsko-niemieckiej wymianie w miejscowości Krzyżowa w woj. Dolnośląskim. Towarzyszyli nam uczniowie z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły w Peitz.

W czasie pobytu w tym symbolicznym miejscu polsko-niemieckiego pojednania 12.11.1989r. uczestniczyliśmy w zabawach i zadaniach integracyjnych, pokonując trudności językowe i kulturowe. Poznawaliśmy się wzajemnie, nawiązując pozytywne relacje

Poznaliśmy też historię tego miejsca.

W czasie pobytu udało się, pomimo niesprzyjającej aury, wybrać do Wrocławia, gdzie mogliśmy uczestniczyć w jarmarku bożonarodzeniowym i zwiedzać miasto z wagonu zabytkowego tramwaju.

Nawiązane kontakty spowodowały zaproszenie niemieckich partnerów do naszego miasta, gdzie spotkamy się ponownie w kwietniu przyszłego roku.

Krótka fotorelacja z wyjazdu poniżej (więcej zdjęć na fb szkoły)